Dopravní značky, značení
Obrázek silničního, dopravního značení Stůj, dej přednost v jízdě P 6

Dopravní značka Stůj, dej přednost v jízdě P 6

Dopravní značka Stůj, dej přednost v jízdě! označuje vedlejší pozemní komunikaci. Značky se může užít i uvnitř větší nebo složitější křižovatky, kde se řidiči přikazuje, opakuje nebo zdůrazňuje povinnost dát přednost v jízdě a kde je řidič povinen zastavit vozidlo. Značky Stůj, dej přednost v jízdě! se užívá též před železničním přejezdem v případě, kdy je nutno přikázat řidiči zastavení vozidla.

Dopravní značka Stůj, dej přednost v jízdě P 6. Dopravní značka Stůj, dej přednost v jízdě! označuje vedlejší pozemní komunikaci. Značky se může užít i uvnitř větší nebo složitější křižovatky, kde se řidiči přikazuje, opakuje nebo zdůrazňuje povinnost dát přednost v jízdě a kde je řidič povinen zastavit vozidlo. Značky Stůj, dej přednost v jízdě! se užívá též před železničním přejezdem v případě, kdy je nutno přikázat řidiči zastavení vozidla.

Dopravní značka Stůj, dej přednost v jízdě patří do kategorie Upravující přednost

Zkratka dopravní značky: P 6

Štítky: silniční, platné, svislé, ČR, komentář, BESIP, ke stažení, doprava, obrázek, k tisku, autoškola, symbol, Upravující přednost, silnice, přehled, Stůj, dej přednost v jízdě, P 6

Dále doporučujeme: Přednost protijedoucích vozidel, Zákaz vjezdu potahových vozidel, Zákaz předjíždění pro nákladní automobily.

Obrázek silniční dopravní značky stůj, dej přednost v jízdě vychází z vyhlášky č. 30/2001 Sb a jejích novel z let 2004, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 a 2016. Vyobrazení a popis nemusí být přesný a aktuální, proto nedoporučujeme využívat stránky k přípravě na testy v autoškole apod. K tomu doporučujeme příslušnou vyhlášku. Nejsme eshop, nezabýváme se prodejem ani instalací silničních, dopravních ani jiných značek. Děkujeme za pochopení