Dopravní značky, značení
Upravující přednost | přehled dopravního značení, vysvětlení silničních značek

Dopravní značky upravující přednost v jízdě, značení, význam, přehled

V této kategorii se nacházejí dopravní značky upravující přednost v jízdě. Tyto důležité svislé dopravní značky bývají umístěny na sloupku a upozorňují na povinnost dát přednost jiným účastníkům provozu na pozemních komunikacích nebo je naopak informují o tom, že mají přednost.

  • 1

Dopravní značky umístěné v tomto přehledu nemusí být platné v ČR. Může se jednat o vyobrazení platné v jiných zemích EU (například na Slovensku, v Německu, Rakousku, Polsku apod.). Tuto informaci se případně dozvíte v komentáři na další stránce.

Kliknutím na symbol (obrázek) dopravní značky se vám otevře stránka s větším obrázkem (vhodným k vytisknutí) a s doplňujícím komentářem.

Jednotlivá dopravní značení upravující přednost mají ve vyhlášce svoji zkratku začínající písmenem P. Tyto zkratky jsou: P1 (P 1), P2 (P 2), P3 (P 3), P4 (P 4), P5 (P 5), P6 (P 6), P7 (P 7), P8 (P 8).

Tyto stránky obsahují obrázky dopravních značek a jejich význam - vysvětlení - vycházející z vyhlášky Vyhláška č. 30/2001 Sb. Uvedené údaje nemusí být přesné a aktuální, proto nedoporučujeme využívat stránky k přípravě na testy v autoškole apod.