Dopravní značky, značení
Obrázek silničního, dopravního značení Dvojitá podélná čára přerušovaná V 2c

Dopravní značka Dvojitá podélná čára přerušovaná V 2c

Vodorovná dopravní značka Dvojitá podélná čára přerušovaná vyznačuje jízdní pruh užívaný střídavě pro jeden i druhý směr jízdy. Není-li jízdní pruh takto užíván, má značka stejný význam jako značka Podélná čára přerušovaná.

Dopravní značka Dvojitá podélná čára přerušovaná V 2c. Vodorovná dopravní značka Dvojitá podélná  čára přerušovaná vyznačuje jízdní pruh užívaný střídavě pro jeden i druhý směr jízdy. Není-li jízdní pruh takto užíván, má značka stejný význam jako značka Podélná čára přerušovaná.

Dopravní značka Dvojitá podélná čára přerušovaná patří do kategorie Vodorovné značky

Zkratka dopravní značky: V 2c

Štítky: svislé, ke stažení, V 2c, k tisku, obrázek, komentář, symbol, přehled, autoškola, platné, značení, BESIP, silniční, Dopravní značky, ČR, silnice, Dvojitá podélná čára přerušovaná

Dále doporučujeme: Kulturní nebo turistický cíl - návěst, Délka úseku, Příčná čára souvislá se symbolem Dej přednost v jízdě.

Obrázek silniční dopravní značky dvojitá podélná čára přerušovaná vychází z vyhlášky č. 30/2001 Sb a jejích novel z let 2004, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 a 2016. Vyobrazení a popis nemusí být přesný a aktuální, proto nedoporučujeme využívat stránky k přípravě na testy v autoškole apod. K tomu doporučujeme příslušnou vyhlášku. Nejsme eshop, nezabýváme se prodejem ani instalací silničních, dopravních ani jiných značek. Děkujeme za pochopení